Kedy je najlepšie cvičiť – hneď ráno alebo radšej poobede?

Túto otázku si kladieme mnohí z nás – kedy je ten ideálny čas na cvičenie? Je lepšie cvičiť hneď ráno po zobudení alebo by mal človek cvičiť až poobede, keď má dostatok energie? Na tieto otázky nájdete odpovede v tomto článku.

Kedy je najlepšie cvičiť – hneď ráno alebo radšej poobede? (Foto: pixabay.com)

Tak kedy je ten najlepší čas?

Ako prvé je dôležité povedať, že pre nikoho sa nedá povedať, kedy je ten najlepší čas cvičenia. Každému vyhovuje cvičiť inokedy. Sú takí ľudia, ktorých ani nenapadne cvičiť ráno, nemajú na to chuť, čas ani energiu. Radšej si zacvičia poobede alebo večer, keď už majú všetko hotové, sústredia sa na cvičenie a poriadne sa pri ňom odreagujú. Potom sú tu takí, ktorí na cvičenie ráno nedajú dopustiť. Dodá im to energiu, je to pre nich prvá hotová úloha dňa a celý deň majú potom dobrú náladu.

Je na vás, kedy si vyberiete čas cvičenia. Každý čas má ale svoje výhody a nevýhody. Ráno vás dokáže cvičenie zobudiť. Keď máte ešte prázdny žalúdok, tak sa vám bude cvičiť oveľa ľahšie. Pri cvičení sa tiež uvoľňujú endorfíny, takže vás čaká deň plný dobrej nálady. No a cvičenie ráno vám umožní nemyslieť celý deň na to, kedy si nájdete čas a pôjdete sa hýbať. Cvičenie večer má tiež svoje výhody – dokážete sa pri ňom zrelaxovať a je vedecky dokázané, že kvôli zvýšenej večernej teplote je tréning efektívnejší. Ak ste mali ťažký deň, tak vybitie nervov cvičením je to najlepšie riešenie.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!