Vyhadzujete deravé silonky? Robíte chybu!

Silonkové pančušky – fenomén, ktorý pochopia len ženy. Sú tenké, moderné, častokrát aj vzorované, majú len jednu jedinú chybu. Dajú sa ľahko roztrhnúť. V takom prípade ich obvykle vyhadzujeme do koša. Už to ale nemusíte robiť – ukážeme vám, ako aj deravé pančušky nájdu vo vašej domácnosti skvelé uplatnenie!

Vyhadzujete deravé silonky? Robíte chybu!
(zdroj: unsplash.com)

Vysávanie s pančuškami

Spadla vám pri chystaní sa do práce na zem náušnica a zľahla sa po nej zem? To isté sa vám už možno stalo aj s nejakou skrutkou, súčiastkou či inou drobnosťou. Nie vždy máme v takom prípade po ruke magnet, a tak len stačí na hadicu od vysávača nasadiť pančušku a vysávať. Všetko, čo vám popadalo, sa zachytí na silonku a vy ušetríte kopec času, ktorý by ste stratili pri hľadaní. Potrhanú pančušku môžete využiť aj namiesto gumičky do vlasov. Na romantickú večeru alebo návštevu divadla sa určite nehodí, ale na domáce použitie je úplne ideálna.

Nemusíte zháňať lis či mlynček

Silonky môžu byť skvelým pomocníkom aj pri zaváraní a obzvlášť pri výrobe džemov. Ak nemáte lis na ovocie alebo mlynček, stačí vám aj čistá silonková pančuška. Nechajte rozvarené ovocie vychladnúť a následne ho prelejte do silonky. Rukami potom vyžmýkajte všetku šťavu do nejakej nádoby. Pančušky vám môžu pomôcť aj uskladniť zeleninu. Najlepšie cesnak a cibuľu, ktorú môžete jednoducho nastrkať do starej silonky a za každým kusom spraviť uzlík. Takto uloženú zeleninu potom môžete ešte aj zavesiť niekde v kuchyni, aby ste ju mali vždy po ruke a zároveň vám vydržala dlhšie čerstvá.

Uháčkujte si dečku

Ak patríte k milovníčkam hand-made tvorby a samé sa v tomto smere realizujte, skúste využiť staré potrhané silonky ako priadzu. Či už háčkujete, štrikujete alebo akokoľvek inak spracovávate už raz použitý materiál, nastrihajte si pančušky na prúžky a spojte ich dokopy. Môžete z nich vytvoriť dečku, koberček, alebo čokoľvek vaša fantázia vymyslí. Okrem toho, že sa zbavíte nepotrebnej veci vo svojej domácnosti, ktorú by ste za iných okolností vyhodili, budete moderná, pretože upcycling je momentálne veľmi trendy a ekologický.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!