Ženské drinky alebo ako si s kamoškami vyraziť z kopýtka na spôsob seriálu Sex v meste

Spoločenské udalosti sa obvykle nezaobídu bez alkoholických nápojov. V lete „fičia“ hlavne drinky, ktoré nielen dokážu zlepšiť náladu, ale majú aj príjemnú chuť. Vedeli ste, že spomedzi letných drinkov si môžete vybrať špeciálne dámske? V nasledujúcom článku sa dozviete, ktoré to sú a ako si ich pripraviť aj doma!

Ženské drinky alebo ako si s kamoškami vyraziť z kopýtka na spôsob seriálu Sex v meste
(zdroj: unsplash.com)

V americkom štýle

Ženy si chcú obvykle svoj drink užiť viac. To znamená, že im nevadí, ak neobsahuje vysoké percento alkoholu, mal by dobre chutiť a dobre sa popíjať. Medzi takéto patrí ten, ktorý má podľa svojho názvu pôvod v jednej newyorskej časti – Manhattan drink. Základom Manhattanu je kvalitná whiskey, ku ktorej pridáte vermouth, čerešňa, ľad a niekoľko kvapiek angostura bitter. Na Slovensku nejde až o natoľko známy drink, preto ho možno vo väčšine podnikov na ponuke nenájdete, ale pokojne si ho môžete pripraviť doma, keďže suroviny naňho už dnes problém zohnať nie je. No a keď už hovoríme o New Yorku, nesmieme zabudnúť ani na najznámejší a slávny Cosmopolitan. Ten si už v bare na Slovensku dáte skôr, ale ak by ste si chceli urobiť večierok doma, kúpiť musíte vodku, pomarančový likér, limetku, pomaranč a brusnicový džús. V prípade, že chcete drinky miešať doma, nezabudnite ani na ľad a potrebné náčinie, medzi ktoré patrí šejker, odmerky, mixovacia lyžička a vidlička, drvič a cedník. Kúpiť si to môžete na akomkoľvek e-shope, kde môžete využiť aj zľavové kódy a všetky zľavy.

„Aperitivi“ pre milovníčky Talianska

Whiskey je skôr alkoholom pre mužov. Ak ju váš partner milujete a vy s ním chcete držať krok, môžete vyskúšať dámsku verziu whiskey drinku, ktorou je whiskey Hennessy v kombinácii s populárnym zázvorovým pivom. Whiskey tak dostane jemnejšiu, ale napriek tomu prenikavú a jedinečnú chuť, ktorej neodoláte. Osvieži a zároveň vám zachutí určite aj známe Mojito. Toto je jeden z mála drinkov, ktorý má rovnako populárnu aj nealko-verziu. Ak z rôznych dôvodov alkohol nepijete, toto je drink ideálny pre vás. Pripravíte si ho z limetky, mäty, trstinového cukru, ľadu a perlivej vody. Získate tak osviežujúcu verziu chutného drinku, pri ktorom si nemusíte dávať pozor a osvieži vás rovnako, ako jeho alko-verzia. Teraz sa vyberieme južnejším smerom do Talianska. Drinky sú tu priam inštitúciou a nazývajú sa „aperitivi“. Veľmi jednoduchým „aperitivi“ je martini cocktail. Pre každého barmana je to zaťažkávajúca skúška, pretože nejde len o zmiešanie dvoch ingrediencií, ale aj správne chladenie a pomer chutí. V domácich podmienkach si z toho až takú ťažkú hlavu robiť nemusíte, jednoducho zmiešajte suchý vermouth (martini) s ginom.

Starý známy spritz

V Taliansku ešte ostaneme. Populárnym je tu aj cocktail negroni, ktorý trochu pripomína martini cocktail, ale okrem ginu a vermouthu doňho ide aj bitter Campari. Podáva sa iba miešaný, nie mixovaný, s ľadom a plátkom pomaranča. No a na záver asi nepovieme nič nové, ale prvé priečky popularity drinkov už nielen v Taliansku, ale aj u nás zaberá Aperol spritz. Potrebovať budete prosecco, Aperol, sódu, ľad a pomaranč. Ak by vám došiel Aperol a ostalo ešte trochu prosecca, vyskúšať môžete aj u žien veľmi populárnu mimosu. Jednoducho do prosecca alebo šampanského cvrknite trochu pomarančového džúsu a ľad a drink je na svete! Samozrejme, drinkov je veľké množstvo, preto odporúčame vyskúšať aj iné recepty na miešané nápoje pre dámy, ktoré sa môžu stať ozdobou vášho večierku.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!