Aké basic kúsky si zaobstarať na jeseň?

Počasie sa nám začne od augusta meniť, teplota znižovať a dni sú už čoraz kratšie. Preto je lepšie začať sa už obzerať po teplejšom oblečení. A predtým, než úplne začne sezóna svetrov a búnd, kúpite si tieto kúsky o niečo lacnejšie. Aké sú tie základy, na ktoré by ste nemali zabudnúť a ktoré vám budú na jeseň stačiť?

Aké basic kúsky si zaobstarať na jeseň?
Aké basic kúsky si zaobstarať na jeseň? (Foto: unsplash.com)

Kvalitný trenčkot

Tento kúsok vynosíte naozaj takmer ku všetkému. Do práce, do školy alebo len na poobednú prechádzku. Keď budú chladné rána, tak vás zahreje, no zároveň to nie je extra oteplená bunda. Hodí sa ako k elegantnému štýlu, tak aj k džínsom. Ideálne je kúpiť si ho v niektorej zo základných farieb, akými sú biela, čierna, sivá alebo krémová.

Roláky

Roláky sú v kurze nie len tento rok, ale nosili sa už aj pár sezón predtým. Teplý rolák je asi jeden z najvariabilnejších kúskov. Dáte si ho k sukni, džínsom, nohaviciam na traky aj kraťasom. Ak vás čaká teplejší deň, ideálne je zvoliť bavlnený rolák, no a v tých chladnejších dňoch siahajte po tých hrubších.

Svetre

Poriadny pletený sveter ešte v žiadnom šatníku nesadal prachom. Svetre rôznych farieb, materiálov aj dĺžok sú počas jesenných dní tým najviac trendy kúskom. IN sú teraz aj svetrové šaty alebo predĺžené svetre, ktoré je ideálne kombinovať s podkolienkami alebo čižmami nad koleno.