Problémy v sexe sa dajú vyriešiť veľmi jednoducho

Od problémov v sexe nie je poistený žiadny manželský pár. Chápeme, prečo sa vyskytujú a ako sa s nimi vyrovnať a ak by ste potrebovali v tomto smere odradiť aj vy, neváhajte čítať ďalej. Vzťah je predsa od kvalitného sexu a intímnych chvíľ závislý, tak nič dôležité nepremeškajte.

Problémy v sexe sa dajú vyriešiť veľmi jednoducho
Problémy v sexe sa dajú vyriešiť veľmi jednoducho (Foto: unsplash.com)

Aké faktory môžu vplývať na sex

Pojem „manželská povinnosť“ je pre mnohých niekedy až hrozivý a sex je potom pre obe strany viac menej nepríjemnou záležitosťou, ktorá sa len odkladá. Prečo? Intímny život manželského alebo iného páru môže byť ovplyvnený mnohými nepríjemnými faktormi. Výsledok – problémy v sexe, ktoré často spôsobujú hádky a dokonca aj rozvody.

Rôzne úrovne libida

Najčastejšie sa na problémy sťažujú páry, kde má každý partner inú úroveň sexuálnej túžby. U niektorých mužov po 35-40 rokoch je hladina libida na nižšej úrovni. V niektorých prípadoch je to naopak žena, ktorá má menej pravdepodobne záujem o sexuálny kontakt so svojím manželom.

Môžete to zmeniť. Erotické pomôcky sú na to niekedy skvelým pomocníkom. Ak by ste mali strach, začnite s vibrátorom, najjednoduchší spôsob uspokojenia, pri ktorom si užijete obaja.

A samozrejme, je dôležité venovať si navzájom viac spoločne stráveného času, čo veľa párov podceňuje, v dôsledku čoho sa ale utápajú v každodennej rutine problémov.

Monotónnosť

Monotónnosť môže vašu túžbu po milovaní odradiť ako prvá. Samozrejme, že je to zlá situácia, no dá sa riešiť. Príťažlivosť a sex by mal byť zaujímavý, jasný a vzrušujúci nielen na začiatku vzťahu, ale aj po 15 rokoch spoločného života.

Sexuálny život môžete preto v mnohých ohľadoch diverzifikovať. Možno zmenou prostredia, alebo opäť s pomocou vákuovej pumpy alebo inej pomôcky, ktorá vás v tomto smere dostane na úplne inú úroveň.

Rozmaznávajte sa navzájom, doprajte si viac nehy a spoločne trávených chvíľ. Aj v určitom, možno pokročilejšom veku to môže byť pre vás zasa vzrušujúce.

Text: PR