Marihuanové čapíky proti menštruačným kŕčom

Lekári v poslednej dobe začali čoraz viac upozorňovať na silné liečivé vlastnosti marihuany. Napriek tomu, že je veľmi účinná ako liek proti bolesti sa stále stretávame s odporcami tejto rastlinky. Takéto predsudky však nie sú v tomto prípade vôbec na mieste.

Marihuanové čapíky proti menštruačným kŕčom

Ako môžu pomôcť

Foria, spoločnosť, ktorá vyrába inovatívne produkty z konope našla spôsob ako využiť tieto protibolestivé vlastnosti marihuany na zmiernenie kŕčov. Ich produktom sú čapíky, ktoré by mali byť vložené do vagíny a môžu byť dokonca použité spolu s tampónmi pre lepšie účinky a lepšie pohodlie. Tieto čapíky obsahujú 3 prírodné ingrediencie: THC olej, organické kakaové maslo, a CBD. Spoločnosť uvádza, že kombinácia oboch THC a CBD olejov pri zavedení do tela aktivuje niektoré kanabinoidné receptory v panvovej oblasti.

Úľava pre ženy

Tieto čapíky by mali viezť k zníženiu bolesti a nepohodlia v priebehu menštruačného cyklu. Okrem toho, mnoho používateľov potvrdilo ich veľký účinok a úľavu. Tieto čapíky obsahujú kanabinoidy, ktoré pôsobia na nervy vaječníkov, maternice a krčka maternice, uvoľňujú okolité svalové tkanivo, čo vedie k zníženiu nepohodlia a úľave pri spomínaných kŕčoch.

Väčšina žien tvrdí, že pocítili úľavu v priebehu 15-30 minút po vložení. V prípade, že sa čapík používa s tampónom súčasne, najprv by ste mali samozrejme vložiť čapík a potom smelo môžete vložiť tampón. Po vložení sa môže vyskytnúť malý únik v dôsledku topenia kakaového masla. Kedy sa však tento produkt dostane aj na náš trh zatiaľ nevedno.