Textil do interiéru – ako vyberať a prečo si ho zaobstarať?

Množstvo domácností má problém s tým, že nevedia ako si ideálne zariadiť interiér v dome alebo byte. Ideálnym riešením by bolo najať si interiérového dizajnéra, no nie vždy je na neho dostatok financií. Ak by ste interiér nedoladili doplnkami, pôsobil by veľmi studene a neútulne. Stavte na správny výber textílií, ktoré dokážu urobiť s priestorom divy a vďaka nim bude vyzerať váš domov útulnejšie.

Textil do interiéru - ako vyberať a prečo si ho zaobstarať?
Textil do interiéru – ako vyberať a prečo si ho zaobstarať? (Foto: unsplash.com)

Prečo sú textílie v interiéri dôležité?

Predstavte si, že by ste v dome nemali žiadne záclony alebo koberce. Ako by vaše miestnosti pôsobili? Pravdepodobne by boli väčšie, no skôr by tvorili dojem, že je interiér obývaný len krátko alebo dočasne, prípadne, že sa vám nechce investovať do doplnkov. Investovanie do textílií je veľmi dôležité, pretože bez nich by vyzeral interiér ako bez ducha. A taktiež dokážu plniť aj množstvo praktických funkcií. Koberec zachytí špinu a prach zo zeme, zároveň vám v studenších mesiacoch zahreje nohy. Závesy pôsobia elegantne a vytvoria úplnú tmu aj počas jasného dňa.

Textil do interiéru - ako vyberať a prečo si ho zaobstarať?
Textil do interiéru – ako vyberať a prečo si ho zaobstarať? (Foto: unsplash.com)

Ako vybrať tie správne materiály

Dôležité je investovať do kvalitných materiálov. Lacné materiály sa veľmi rýchlo zničia, na prvý pohľad nevyzerajú dobre a nebudú plniť svoju funkciu tak, ako by mali. Na trhu je na výber množstvo kvalitných materiálov za veľmi prijateľné ceny – bavlna, ľan, hodváb, prípadne zmes umelých a prírodných vlákien. Vždy je lepšie, aby mala látka aspoň nejaký podiel vysoko kvalitného prírodného materiálu. 

Pri výbere je dôležité aj to, do akej miestnosti textíliu vyberáte a aký by mala plniť účel. Podľa toho by sa mali líšiť aj vaše požiadavky. Napríklad do spálne zvolíte ťažké závesy z kvalitnej látky, pretože vyžadujete počas spánku úplnú tmu, no do obývačky môžete siahnuť aj po ľahšom materiáli, ktorý prepúšťa viac svetla. V týchto miestnostiach sú textílie skôr dekoračného charakteru, než úplne praktického.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!