Prečo stále pociťujete hlad? Tieto rady vám pomôžu

Neustály hlad, chute a apetít ako chlap. Presne tieto podmienky vašej diéte ani postave určite prospievať nebudú, takže by ste to mali hneď riešiť. No problém sa dá riešiť jedine tak, že poznáte príčinu. Príčiny neustáleho hladu môžu byť naozaj rôzne, takže by ste mali popremýšľať nad každou jednou z nich. Takže aké môžu byť dôvody, prečo stále pociťujete hlad? 

Prečo stále pociťujete hlad? Tieto rady vám pomôžu
Prečo stále pociťujete hlad? Tieto rady vám pomôžu (Foto: pixabay.com)

Nedostatok vody

Jedna vec je, keď ste hladný po dlhej túre, prechádzke alebo cvičení. Vtedy si telo pýta viac jedla, pretože viac energie spálilo. No je rozdiel ak máte neustály hlad, celý deň len sedíte alebo len tak polihujete. V tomto prípade treba hľadať príčinu. Prvou príčinou by mohla byť dehydratácia organizmu. Ak pijete málo vody, vaše telo to potom môže nadbiehať v apetíte. Veď nie nadarmo sa hovorí, že hlad je prezlečený smäd. Ak teda neustále pociťujete hlad a viete, že ste celý deň nepili, dajte si pohár vody a pár minút počkajte, či hlad ustúpi.

Nesprávna strava a rýchle jedenie

Ďalšou príčinou môže byť nesprávna strava a hlavne čo sa týka počtov makroživín. Hlavne ak je v jedálničku nedostatok bielkovín a príliš veľa jednoduchých sacharidov. Takéto cukry sú vysoko kalorické, ale zároveň vás nenasýtia na dlhšiu dobu. V zdravom jedálničku by takéto sacharidy nemali čo robiť. Naopak, v prípade neustáleho hladu treba do jedálnička zaradiť oveľa viac bielkovín, či už z mäsa, mliečnych výrobkov alebo strukovín. Taktiež by ste sa mali naučiť jesť pomalšie a viac prežúvať, pretože aj vďaka tomu môžete telo obalamutiť, že ste zjedli viac jedla. 

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!