Bielkovinová diéta – čo musíte vedieť a ako s ňou začať?

Bielkovinová diéta nie je o hlade, ale o správnej kombinácii bielkovín, tukov a najmä cukrov. Jednou z najvýznamnejších bielkovinových diét je ketogénna diéta, ktorá uprednostňuje príjem bielkovín a znižuje príjem cukrov. Mali by ste sa vylúčiť pečivo a produkty s obsahom cukru.

Bielkovinová diéta - čo musíte vedieť
Bielkovinová diéta – čo musíte vedieť

Koľko bielkovín prijať?

Okrem ketogénnej diéty patrí sem aj Atkinsonova diéta, ktorá odporúča skonzumovať denne 0,9 až 1,3 gramov bielkovín na každý kilogram hmotnosti. Jedzte päťkrát denne pričom znížte objem kalórií denne o viac ako 500, a menej ako 800. Jedzte najmä chudé mäso ako hydinu alebo ryby. Rovnako vhodnou alternatívou sú mliečne výrobky, strukoviny, zelenina a občas aj ovocie. Môžete konzumovať proteínové kokteily. Zabudnite však na pečivo, zemiaky, tučné mäso, rovnako fritované jedlá sú tabu.

Čo je hlavnou výhodou tejto diéty

Prezreté sladké ovocie a sladkosti sú neakceptovateľným hriechom. Hlavnou výhodou tejto diéty, je že sa nemusíte obmedzovať v jedení po šiestej večer, ani sa trýzniť hladovkou Vďaka dostatku bielkovín sa do stanete do stavu ketóza, a môžete začaťn chudnúť, najmä ak začnete cvičiť a tuk v tele nahradí svalová hmota.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!