Bolestivá menštruácia – ako zmierniť bolesti bez tabletiek ?

Tento problém trápi množstvo žien a mnohé si s ním nevedia rady. Menštruačné bolesti bránia normálnemu fungovaniu a niekedy sú tak silné, že nefungujú na ne ani najsilnejšie lieky. Existujú aj prírodnejšie riešenia ako len stále jesť tabletky proti bolesti.

Bolestivá menštruácia – ako zmierniť bolesti bez tabletiek ?
Bolestivá menštruácia – ako zmierniť bolesti bez tabletiek ? (Foto: pixabay.com)

Teplo

Osvedčený spôsob, ktorý funguje v každej forme. Či už teplá sprcha, teplý obklad, termofor alebo fľaša s teplou vodou. Teplo pomáha na uvoľnenie svalstva, ktoré kŕče spôsobuje. Ak máte ešte len pred menštruáciou, dajte si teplý kúpeľ s vonným olejom, čo bude pomáhať aj na zrelaxovanie, potom cez menštruáciu teplú sprchu, ľahnite si do postele s teplou fľašou a oddychujte.

Bylinky

Jeden z najprírodnejších a najlepších spôsobov na uľavenie od bolesti pri menštruácií. Pomôcť by vám mohli bylinky ako fenikel, ktorý má antispamodické účinky, harmanček, listy maliny a alchemilky, konope aj valeriána lekárska. Často ich nájdete jednoducho v lekárni alebo obchodoch kde predávajú bylinky.

Pozor na mykózu

Pri menštruácii existuje zvýšené riziko vaginálnej mykózy kvôli prirodzeným zmenám v pH. Intímna hygiena je preto extra dôležitá. Po konci menštruácie je dobré obnoviť pôvodné ph použitím intímnych prostriedkov.

Pohyb

Množstvo žien potvrdilo, že na menštruačné bolesti im pomáha práve pohyb. Nie len že vďaka aktivite sa prestanete sústrediť na to, že vás niečo bolí, ale taktiež tak pomôžete uvoľniť svalstvo. Počas bolestí teda môžete skúsiť beh, posilňovanie a hlavne jogu.

Cvičenie jogy telo zrelaxuje a poriadne predýchavanie kŕče taktiež uvoľňuje. Tento spôsob je ale veľmi individuálny a množstvo žien sa počas bolestí nedokáže ani pohnúť, nie to ešte cvičiť.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!