Depilácia cukrovou pastou – aké sú jej výhody a nevýhody?

Počuli ste už o depilácií cukrovou pastou? Ak sa zaujímate o alternatívy holenia a celkovo, odstraňovania chĺpkov, tak myslím, že áno. Nie je to žiadna novinka a medzi ženami je cukrová pasta veľmi obľúbená. Niektoré chodia na depilácie špeciálne do salónov, iné to dokážu aj sami doma. V dnešnom článku vám zhrnieme, aké sú výhody a nevýhody používania cukrovej pasty na depiláciu.

Depilácia cukrovou pastou – aké sú jej výhody a nevýhody? (Foto: unsplash.com)

Výhody cukrovej pasty

V prvom rade, depilácia cukrovou pastou je cenovo veľmi prijateľná, keď si ju robíte doma. Kúpite si veľkú nádobu, ktorá vám vydrží niekoľko mesiacov. Nemusíte si k nej dokupovať papieriky, ale je aj taká možnosť. Depilovať môžete samotnou pastou, špachtľou alebo depilačnými papierikmi, ktoré si nastriháte na menšie kúsky.

Ďalšou výhodou je, že budú vaše nohy, podpazušie a bikiny hladké aj niekoľko týždňov. Nie je potrebné ju opakovať tak často, ako klasické holenie. Chĺpkov sa zbavíte na viac ako mesiac. V cukrovej paste sa nenachádzajú žiadne zbytočné chemikálie, takže je vhodné aj pre ženy s citlivou pokožkou, ktorá je na veľa vecí alergická. Cukrovou pastou sa tiež dokážete zbaviť zarastania chĺpkov a nepríjemných zapálených vyrážok, ktoré potom vznikajú.

Nevýhody depilácie pastou

Cukrová pasta má aj svoje nevýhody, s ktorými sa ale dá pracovať. V prvom rade – na depiláciu s cukrovou pastou si treba zvyknúť. Chce to kopec tréningu na to, aby ste ju správne zohriali a dokázali pekne vydepilovať pokožku do hladka. Na začiatku vám to bude trvať naozaj dlho, no nenechajte sa odradiť. Tréning robí majstrov, a to platí aj pri cukrovej paste. Zároveň treba rátať s tým, že tento spôsob nie je pre každého. Depilácia s cukrovou pastou je pomerne náročná a nie každý sa rád maže lepkavou hmotou.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!