Najlepšie letné drinky: Tieto koktejly musíte počas horúcich dní ochutnať!

Pohodové letné večery strávené s partiou priateľov či s polovičkou lákajú skúsiť svieže nápoje alebo exotické koktejly. Tiché cinkanie kociek ľadu o orosené steny pohárov, nádherná hra farieb a chute… Ktoré letné alkoholické nápoje by ste si jednoznačne mali pripraviť?

Pozrite sa na zoznam tých najlepších svetových koktejlov a skúste si niektoré z nich pripraviť aj doma – už pri samotnej príprave si užijete veľa zábavy a výslednú chuť oceníte ešte viac!

Vychytený Aperol Spritz

Najobľúbenejší drink na severe Talianska si získal svojich nadšencov po celom svete! V rôznych obmenách sa pripravuje už od päťdesiatych rokov minulého storočia, no najväčšej slávy sa dočkal až v poslednej dobe. Aperol Spritz je v Taliansku neodmysliteľnou súčasťou všetkých večierkov i iných priateľských stretnutí. Chcete si na ňom pochutiť v pohodlí domova? Stačí, ak do pohára nasypete ľad a zalejete ho troma dielmi Prosecca, dvoma dielmi Aperolu a jedným dielom perlivej vody.

Najlepšie letné drinky: Tieto koktejly musíte počas horúcich dní ochutnať!
Najlepšie letné drinky: Tieto koktejly musíte počas horúcich dní ochutnať! (Foto: PR)

Zmyselná Bahama Mama

U nás nie je tento nápoj až taký známy, no rozhodne stojí za to! Ako názov napovedá, je národným drinkom Bahamských ostrovov a jeho hlavnými ingredienciami sú dva druhy rumu. Ako si ho namiešať doma? Do šejkra s ľadom nalejeme 2 cl kávového likéru, 4 cl tmavého rumu, 4 cl kokosového likéru Malibu, 2 cl bieleho rumu, šťavu z polovice citróna a 10 cl ananásového džúsu. Všetko dobre pretrepeme a prelejeme do pohára ozdobeného plátkom pomaranča a kandizovanou čerešňou.

Opojný Sex On the Beach

Starý známy letný drink bol prvýkrát namiešaný na Floride v roku 1987. Jeden miestny barman vymýšľal nový drink a rozhodol sa doň primiešať broskyňový schnapps, ktorý bol vtedy novinkou. A odkiaľ jeho názov? Vraj ho oné leto barman pomenoval podľa toho, za čím na prázdniny väčšina študentov na Floridu jazdí… A drink sa ujal na celom svete!
Ak si ho chceme urobiť doma, budeme potrebovať 4,5 cl vodky, 1,5 cl broskyňového schnappsu, 6 cl brusnicového džúsu a 6 cl pomarančového džúsu. Všetky prísady premiešame a podávame vo vysokom pohári ozdobenom plátkom pomaranča.

Nesmrteľná Margarita

Najviac sa síce pije za veľkou mlákou, no jej pôvod nájdeme v slnečnom Mexiku. Existuje nespočetné množstvo variantov Margarity, no najlepší je, samozrejme, originál. Do šejkra s ľadom nalejeme 3,5 cl tequily, 2 cl Triple sec a 3,5 cl čerstvo vylisovanej limetkovej šťavy. Podávame v pohároch, ktorých okraj sme predtým potreli plátkom limetky a namočili v soli.

Excentrický Mai Tai

Pôvodný recept na Mai Tai pochádza z Tahiti, no vy si ho môžete vypiť aj doma. Recept? Do šejkra dáme 3 cl bieleho rumu, 3 cl zlatého rumu, 1,5 cl likéru Orange Curacao, 1,5 cl mandľového sirupu a 1,5 cl limetkovej šťavy. Dobre pretrepeme, prelejeme do pohára a zavŕšime 3 cl tmavého rumu. Ozdobíme kandizovanou čerešňou a ananásom.

Text: PR