Najzdravšie ovocie – ktoré by ste mali jednoznačne zaradiť do svojho jedálnička?

Rôzne druhy ovocia obsahujú najrôznejšie vitamíny, minerály a telu prospešné látky. No viete, ktoré druhy ovocia patria medzi tie najzdravšie a najlepšie? Ktoré by v jedálničku zdravej a fit ženy určite nemali chýbať? Inšpirujte sa týmto zoznamom toho najzdravšieho ovocia a zaraďte do svojho jedálnička znovu niečo nové. 

Najzdravšie ovocie - ktoré by ste mali jednoznačne zaradiť do svojho jedálnička?
Najzdravšie ovocie – ktoré by ste mali jednoznačne zaradiť do svojho jedálnička? (Foto: pixabay.com)

Granátové jablko

Namiesto klasického jablka môžete vyskúšať práve toto. Chutí úplne inak a je to zároveň ovocie, ktoré vás zasýti. Je doslova nabitý množstvom vitamínov, minerálov a antioxidantov. Hlavnou zložkou jablka je voda, a to až zo 77%. Ďalej sa v ňom nachádza vápnik, horčík, železo, fosfor a sodík. Z vitamínov sú v granátovom jablku najviac obsadené vitamíny A, B a vitamín C. Keď si pochutíte na granátovom jablku, posilníte si tak imunitu, vďaka vitamínu C, takže zvýšite aj odolnosť voči infekciám. Hlavne vďaka vysokému obsahu vlákniny budete dlho sýty a znížite tak aj riziko ukladania tuku v tele.

Grapefruit

Ak máte radi mandarinky a pomaranče, určite si zamilujete aj grapefruit. Rastie hlavne v Izraeli, Grécku a Španielsku, no a aj keď sa vám zo začiatku môžu zdať trochu horkejšie, jeho zdravotné účinky vás určite presvedčia. Obsahuje naozaj vysoké množstvo vitamínu C, aj významné bioflavonoidy, ktoré zvyšujú zúžitkovanie vitamínu C. Bohatý je aj na betakarotén, draslík, horčík, vápnik a zinok. Má aj vysoké množstvo vody, takže je vhodný aj na lisovanie a prípravu štiav. Čo sa týka zdravia, tak znižuje hladinu cholesterolu, môže zabrániť inzulínovej rezistencií, cukrovke, slúži aj ako prevencia obličkových kameňov aj na hydratáciu.

O jablkách a grapefruite je známe aj to, že sú perfektné ovocie, ak sa snažíte zhodiť nejaké tie kilá navyše. Tu však platí, že všetko s mierou. Ak hľadáte ako schudnúť, pri doplnkoch výživy a liekoch voľte len overené tabletky na chudnutie.

Papája

Papája pochádza zo Strednej Ameriky a oblasti Mexika, no dnes sa už pestuje po celom svete. Chuť je naozaj sladká, takže môže byť aj skvelou náhradou za sladkosti. Je bohatým zdrojom vitamínu C, už keď si dáte len polovicu tak splníte dennú dávku tohto vitamínu. Obsahuje aj betakarotén, vápnik, železo aj enzým papaín, ktorý pomáha pri trávení bielkovín. Používa sa ako pomocník pri hnačke, vredových ochoreniach a zlom trávení.

Na zdraví sa šetriť neoplatí alebo áno? Zdravie máme len jedno, ak však šetriť, tak len v overených obchodoch. Na webe http://www.zlavovy-kod.sk/ sú zľavové kódy a akcie do stoviek známych obchodov ako DrMax, Pilulka, BenuLekaren a mnohých ďalších. Tisíce zliav, ktoré nájdete len online!

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!